NORN9

Coraz częściej kompozytorzy zaczynający swą pracę od tworzenia muzyki do gier niezależnych, trafiają później pod strzechy większych, bardziej znanych studiów muzycznych. Czasem także dostają możliwość współpracy z twórcami rozpoznawanymi w branży muzyki z gier.

Podobnie jest z Kevinem Penkinem, który dzięki świetnej ścieżce dźwiękowej do gry Defender’s Quest, zdobył nie tylko uznanie odbiorców, ale także otworzył sobie drogę do dalszej kompozytorskiej kariery. Jego kolejnym projektem, podczas którego miał okazję współpracować z legendą branży, Nobuo Uematsu, była gra japońskiego studia Idea Factory pt. Jyuzaengi~Engetsu Sangokuden. Norn9 to kolejny tytuł wspominanego dewelopera, a muzykę do niego napiszę nie kto inny jak Kevin Penkin po raz kolejny współpracując z Nobuo Uematsu.

Kevin Penkin to kompozytor pochodzący z kraju kangurów – Australii. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął tworząc podkład dźwiękowy na potrzeby krótkich filmów, reklam. Na swoim koncie ma dwa autorskie albumy, klika ścieżek dźwiękowych a także remiks dla OCRa. Od niedawna jest także członkiem Creative Intelligence Arts.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.