Video Game Orchestra ~Live at Symphony Hall~ Album

7 października w Boston Symphony Hall odbędzie się koncert symfoniczny – Video Game Orchestra LIVE AT SYMPHONY HALL – podczas którego zostaną odegrane aranżacje muzyki z gier. Można by zastanowić się co takiego ciekawego w tym wydarzeniu, skoro trasa Distant Worlds krąży po świecie już od dawna, a Thomas Böcker szykuje kolejne muzyczne przedstawienie – Final Symphony. Otóż Video Game Orchestra zaprosiła niecodziennych gości.

Pierwszym z nich jest Hitoshi Sakimoto. Mimo iż jest to kompozytor bardzo ceniony w branży, posiadający spory dorobek artystyczny, to poza fanowskim koncertem muzyki z Final Fantasy Tactics, oraz kilkoma utworami odegranymi na japońskich koncertach z cyklu PRESS START -Symphony of Games- (m.in. Main Theme (Introduction / Impermanence) z Oboromuramasy), utwory Hitoshiego Sakimoto skrzętnie omijały wszelkie muzyczne przedsięwzięcia, a wydawać by się mogło iż jego styl idealnie pasuje do orkiestry.

Drugą zaproszoną osobą jest Noriyuki Iwadare, dla którego bostoński koncert będzie pierwszą “zawodową” wizytą poza granicami Japonii. Iwadare tworzy od ponad 20 lat i jest etatowym kompozytorem muzyki do takich serii jak Langrisser, Grandia, czy Gyakuten Saiban. Niemniej jednak próżno szukać orkiestrowych wykonań jego muzyki, mimo iż dwie ostatnie wymienione serie zyskały sobie sporą popularność także poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.

Kompozytorską listę gości zamyka Kinuyo Yamashita. Początki swej kariery spędziła pracując dla Konami i choć dziś już nie komponuje, to jej utwory napisane na potrzeby Akumajo Dracula (Castlevania), bardzo często trafiają pod strzechy wielkich sal – VIDEO GAMES LIVE, PLAY! A VIDEO GAME SYMPHONY LIVE!. Na swoim koncie ma także muzykę do Mega Mana X3, oraz jednej z części serii kosmicznych strzelanek – GRADIUS ReBirth.

Video Game Orchestra stworzyła także projekt w serwisie Kickstarter. Ma on na celu zbiórkę pieniędzy na nagranie koncertu i wydanie go na płycie. Już za wpłacenie dwudziestu dolarów amerykańskich (+5$ przesyłka poza Stany Zjednoczone), które zostaną od nas pobrane tylko wtedy gdy suma dotacji przewyższy ustaloną przez VGO kwotę, dostajemy zapis koncertu na srebrny krążku. Dorzucając kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dolarów więcej, można otrzymać także film dokumentalny o koncercie, T-Shirt, podpisany program koncertu czy bilety na to wydarzenie (także te VIPowskie). Dla osób, które “nie mają co robić z kasą” VGO przygotowało miejsce w materiale filmowym, a także zaproszenia na kolację z kompozytorami.

Nie jest to pierwsza próba zbiórki pieniędzy na album z muzyką. Jak na razie udało się to Chrisowi Huelsbeckowi, a także grupie OverClocked Remix. Niestety ten drugi projekt pomimo bardzo entuzjastycznego przyjęcia na razie zniknął z sieci, lecz jak twierdzą osoby zaangażowane w jego tworzenie, ma powrócić już lada moment.

Źródło: Kickstarter, Original Sound Version

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.