Ścieżka dźwiękowa “Szybsza od światła”

FTL Original SoundtrackPrzygoda gry FTL: Faster Than Light rozpoczęła się od projektu w serwisie Kickstarter. Już w ciągu pierwszego dnia Subset Games zebrało 200% funduszy potrzebnych do stworzenia gry, w którą możemy już zagrać, zaledwie pół roku po zakończeniu zbiórki pieniędzy.

Muzykę do tego tytułu skomponował Ben Prunty, dla którego jest to jeden z pierwszych projektów w branży elektronicznej rozrywki. Z jego tworem możemy zapoznać się kupując ścieżkę dźwiękową zarówno z grą (13.48 €) jak i bez niej (3.49€), na platformie dystrybucyjnej Steam, lub też za pośrednictwem serwisu Bandcamp – w tym wypadku płacąc co najmniej 5$. Ta druga opcja daje nam możliwość pobrania albumu w jednym z wielu dostępnych formatów.

Album zawiera 29 utworów. I jak proponuje kompozytor:

Należy o nim myśleć jako dwupłytowym zestawie. Utwory od pierwszego do czternastego, to nagrane w niskiej tonacji, relaksujące kawałki towarzyszące eksploracji, natomiast część soundtracku rozpoczynająca się od piętnastej ścieżki tworzy ekscytującą i dynamiczną muzykę bitewną.

Źródło: Nubuwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.