Cyberpunkowa podróż zircona

zircon - Identity SequenceAby dorzucić się na nowy, kickstarterowy, (growo)muzyczny projekt nie musiałem myśleć długo. Szczerze mówiąc, nie przeczytałem ani linijki – poza tytułem – a mój portfel już wiedział, iż z początkiem nowego miesiąca uszczupli się o kilkadziesiąt dolarów.

Mowa o Identity Sequence, autorskim projekcie zircona (Andrew Aversy), nad którym kompozytor pracuje już od pięciu lat. Oczywiście cała akcja ma na celu zebranie kwoty (w tym wypadku czterech tysięcy dolarów), potrzebnej na wydanie albumu na CD. Ponieważ cenię jego wcześniejsze dokonania, zarówno te OCRowe, te solowe (Antigravity, Unearthed, Fittest) jak i te komercyjne (Soul Calibur V, Super Street Fighter II Turbo HD Remix), bez zastanowienia kliknąłem “Back This Project”, a po przesłuchaniu co autor ma do powiedzenia, oraz fragmentów utworów – zaprezentowanych na końcu filmu udostępnionego na stronie projektu – utwierdziłem się w przekonaniu, iż nie zrobiłem źle.

Identity Sequence ma być swego rodzaju kontynuacją Antigravity, jednego z pierwszych autorskich albumów zircona. Muzyk trzyma się swego ulubionego stylu, który sam określa jako “organic electronic dance music”, a tłumaczy go w ten sposób:

(Album) To moja interpretacja wzajemnego oddziaływania otoczenia, ludzi i maszyn – to jak nasze czyny i emocje ewoluują dzięki rozwojowi technologicznemu, a kiedy pozostają bez zmian. Starając się być bardziej precyzyjnym, jest to połączenie takich gatunków i brzmień jak progressive trance, dubstep, drum and bass, breakbeat, atmospheric downtempo oraz wielu innych bardzo rytmicznych, elektronicznych podgatunków, wplecionych w spójny zbiór utworów, który powinien być słuchany w całości.

zircon do udziału w współtworzeniu swej muzycznej podróży w przyszłość, zaprosił kliku gości. Poczynając od wokalistów, Jillian Aversy (autorka tekstów piosenek do IS), oraz Chrisa Gordona (grającego także na gitarze akustycznej; a na marginesie wspominając, jego oficjalna strona posiada bardzo fajny slogan), poprzez muzyków Juana Medrano (gitara elektryczna), oraz Jeffa Balla (skrzypce/altówka) oraz solisty altowego Dana O’Neilla, kończąc na męskim chórze – the Philadelphia Men’s Chorale.

Aby otrzymać płytę CD, wystarczy wydać 20$. Jak zaznacza autor, będzie to tłoczona płyta, z pełną poligrafią i notką kompozytorską. Oczywiście, jak na kickstartera przystało, zależnie od finansowych możliwości, dając mniej/więcej, możemy zakupić także inne albumy (zarówno cyfrowe, jak i takie na fizycznym nośniku), oraz przedmioty związane z Identity Sequence – m.in. plakat z grafiką okładkową, wykonaną przez Jessie Lama w formacie 11×18 cali, czyli trochę większym niż A3.

Moim celem jest stworzenie świata, lub nawet wszechświata, który otoczy słuchacza i przeniesie go daleko poza świat realny.~ zircon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.