Categories
Wieści

Final Fantasy XIII-2

Final Fantasy XIII-2 Original Soundtrack

14 grudnia premierę swą będzie miała ścieżka dźwiękowa z nowej odsłony jednej z najpopularniejszych serii japońskich RPG, Final Fantasy XIII-2.

Skomponowaniem utworów do tej części zajęły się osoby znane ze stworzenia muzyki do prequelu – Masashi Hamauzu i Mitsuto Suzuki, oraz Naoshi Mizuta, który z serią spotkał się współtworząc muzykę do Final Fantasy XI.

4-ro płytowy album, jest zarazem pierwszym z serii Final Fantasy, na którym znajdziemy tak pokaźną ilość piosenek wykonywanych przez takich artystów jak Joelle, Michiyo Honda, Shootie HG, czy ORIGA. Na stronie albumu, został opublikowany, sukcesywnie aktualizowany spis utworów wraz z wybranymi fragmentami do odsłuchu.

W zamówieniach przedpremierowych dostępne są dwie wersje albumu, zwykła w cenie 3990 jenów (około 170 zł), oraz limitowana zawierająca dodatkową płytę DVD za którą należy zapłacić 810 jenów więcej.

Warto także wspomnieć iż do europejskiego limitowanego wydania gry dodawana będzie płyta z wybranymi utworami, a w wersji bogatszej zwanej Crystal Edition znajdzie się pełna ścieżka dźwiękowa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.